Lippia trójlistna - Werbena cytrynowa 50 gMajeranek 100g

Maca 250g

Maca - posiada cenne właściwości odżywcze. Zawiera cenne substancje odżywcze Jest uważana za afrodyzjak oraz czynnik zwiększający płodność. Wspomaga układ mięśniowy, obniża poziom holesterolu we krwi.


Maca

Maca rośnie w wysokich partiach Andów na wysokości 3300 - 4500 m n.p.m. i jest niesłychanie odporną rośliną na trudne warunki atmosferyczne. Uprawiana w Peru. Zawiera wysokiej jakości białka, trochę węglowodanów i tłuszczy, szereg witamin (m.in. A, B2, B6, C, E, liczne sole mineralne jak wapń, żelazo, miedź, potas, cynk, mangan. Bardzo cenna jest wysoka zawartość glukozynolatów, poprawiających odporność, działających antyrakowo. Także obecność steroli powoduje, że stosuje się maca w hormonalnej terapii zastępczej i w celu poprawy wydolności fizycznej. Maca znajdziesz tutaj.

DZIAŁANIE

  1. Wzmacnia organizm pod względem fizycznym, umysłowym i hormonalnym
  2. Powoduje opóźnienie procesu starzenia się organizmu w tym procesu starzenia się skóry i wszystkich naszych organów i narządów;
  3. Poprawia czynność pracy mózgu, eliminuje zmęczenie umyslowe
  4. Reguluje procesy hormonalne zarówno u kobiet jak u mężczyzn
  5. U kobiet w okresie karmienia pobudza produkcję mleka
  6. Ma bardzo wysoki wskaźnik zawartości mineralów co jest niezbędne w codziennym odżywianiu
  7. Jest niezbędnym uzupełnieniem diety dla osób, których praca wymaga szczególnego wysilku fizycznego bądź umysłowego, np. sportowcy, studenci itp.
  8. Pobudza apetyt

ZASTOSOWANIE

Stosowana jest w osteoporozie, anemiii, przy niedoczynności tarczycy. W leczeniu zespołów przewlekłego zmęczenia, przy nieregularnym miesiączkowaniu i zaburzeniach hormonalnych. Jest uważana za afrodyzjak oraz czynnik zwiększający płodność. Wspomaga układ mięśniowy, obniża poziom cholesterolu we krwi. Wskazana w wypadku niedożywienia i ogólnego osłabienia, a także przy menopauzie.

Zadbaj o swoje zdrowie!

SKŁAD

Sproszkowany korzeń maca zawiera ok. 14% białka (w tym 8 niezbędnych aminokwasów), 76% węglowodanów, 1,5% tłuszczu i 8,5% błonnika.

Ponadto witaminy z grupy B, wapń, magnez, potas, miedź, mangan, fosfor, żelazo.

Korzeń maca zawiera także liczne związki biologicznie czynne, m.in: flawonoidy, alkaloidy, beta-ekdyzon, glukozynolany: p-metoksybenzyl izotiocyjanianu, sitosterole, stigmasterol i garbniki.

PRZECIWWSKAZANIA

Maca jest produktem bezpiecznym nawet w wysokich dawkach. Nie odnotowano dotychczas skutków ubocznych związanych z jej stosowaniem.

Nie przeprowadzono dotąd dokładnych badań dotyczących wpływu korzenia maca na zdrowie płodu i niemowląt, dlatego nie zaleca się spożywania tego suplementu kobietom w ciąży i karmiącym.

Nie zaleca się spożywania korzenia macy wieczorem. Maca jest bardzo łagodnym stymulantem, ale u osób wrażliwych może zakłócić sen.

Maca jest rośliną z rodziny krzyżowych (Brassicaceae). Osoby z alergią na te rośliny powinny zachować ostrożność przy stosowaniu macy i odstawić ją, jeśli pojawią się objawy alergiczne.
Komentarze klientów:

Nikt jeszcze nie komentował tego produktu.
Aby napisać komentarz prosimy o zalogowanie się.


Zobacz także.

Galgant 50g
Galgant 50g
6,50 zł
5,50 zł
Taniej o : 1,00 zł

Diabelski pazur - Devil's claw
Diabelski pazur - Devil's claw
10,49 zł

Damiana liść 50g
Damiana liść 50g
15,90 zł

Vilcacora - Koci pazur 50g
Vilcacora - Koci pazur 50g
12,99 zł