Główna Artykuły Polskie zioła Ostropest plamisty - odpowiedź natury
Ostropest plamisty - odpowiedź naturyUszkodzenie wątroby to plaga współczesnego świata. Wszystkie trucizny, które pochłaniasz, przechodzą przez ten chemiczny zakład detoksykacji. Jeżeli toksyn jest więcej, niż wątroba jest w stanie przerobić, jej komórki ulegają zniszczeniu, pogarsza się jej funkcjonowanie, aż w końcu ten niezwykle ważny organ może stać się niewydolny.

Wątroba jest obciążona wytworami współczesnej cywilizacji:

  • chemikaliami zanieczyszczającymi środowisko
  • skażonym powietrzem
  • pestycydami
  • spalinami
  • lekami (poza stosowanymi w chemioterapii, dotyczy to zwłaszcza farmaceutyków obniżających poziom cholesterolu, paracetamolu, leków antydepresyjnych i przeciwbólowych)
  • narkotykami
  • alkoholem.

 

Wszystkie te czynniki mogą wywołać niezwykle poważne uszkodzenia wątroby. W krajach zachodnich alkohol wywołuje 80 % uszkodzeń tego organu. Nawet osoby, które spożywają umiarkowane jego ilości, mają często powiększoną wątrobę, co wskazuje na wczesne stadium jej uszkodzenia.
Kiedy wątroba jest uszkodzona, medycyna akademicka dysponuje skromnymi środkami i nie daje prawie żadnych szans na powrót do zdrowia. Masz do wyboru: sterydy i środki immunosupresyjne lub w ostateczności - przeszczep.

Dlatego, jeśli odczuwasz jakiekolwiek objawy zaburzeń czynności wątroby, to warto pomyśleć o zastosowaniu preparatu, w którego składzie znajduje się ... ostropest plamisty (Sylibum marianum).

Stosowanie ostropestu plamistego ma solidne podstawy naukowe. Liczne dowody świadczą o tym, że wyciąg z tej rośliny chroni wątrobę i leczy jej uszkodzenia, regenerując komórki i duże fragmenty tkanki wątrobowej. Większość badań przeprowadzono w Niemczech, gdzie ostropest jest oficjalnie uznany za lek pomocniczy w leczeniu marskości wątroby i stanów przewlekłego zapalenia tego organu. Jest on wart uwagi jako środek, który pomoże uniknąć katastrofy mogącej spotkać Twoją wątrobę w wyniku zagrożeń związanych ze specyfiką współczesnego życia. Zioło to daje nadzieję na uzdrowienie, nawet wtedy, kiedy sytuacja jest już groźna.

W jednym ze starannie przeprowadzonych badań (z podwójnie ślepą próbą) wzięło udział 116 osób z uszkodzeniami wątroby spowodowanymi nadużywaniem alkoholu. Pacjentom podawano codziennie 420 mg ostropestu. Lecznicze efekty działania zioła pojawiły się w ciągu dwóch tygodni - dowiodły tego korzystne zmiany w poziomie enzymów wątrobowych, który jest wyznacznikiem poziomu zatrucia komórek wątroby. Badani zauważyli poprawę już po siedmiu dniach.

Ostropest pomaga przywrócić normalne funkcjonowanie wątroby i złagodzić przebieg choroby - konkludują badacze.

W trakcie badań przeprowadzonych w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym we Włoszech sześćdziesięciu kobietom podawano 400 mg wyciągu z ostropestu dwa razy dziennie przez okres trzech miesięcy. U wszystkich zaobserwowano złagodzenie objawów uszkodzenia wątroby, będących skutkiem stosowania leków psychotropowych (pochodnych fenotiazyny i butyrofenonu) przez okres przynajmniej pięciu lat.

Dobra wiadomość dla pracujących w szkodliwych dla zdrowia warunkach.

Spośród 200 węgierskich robotników, pracujących w fabryce chemicznej od pięciu do dwudziestu lat i narażonych na działanie toluenu i ksylenu, 50 miało objawy uszkodzenia wątroby. Podzielono ich na dwie grupy. Przez 30 dni podawano wyciąg z ostropestu jedynie pierwszej grupie. Testy badające czynności wątroby wykazały zdecydowaną poprawę u osób stosujących ten ziołowy środek.

O tym, że ostropest jest skuteczny, naukowców przekonało także to, że uratował przed śmiercią wielu ludzi, którzy zatruli się muchomorami. W 1981 roku niemiecki naukowiec Vogel z uniwersytetu w Monachium przeprowadził doświadczenie z udziałem pacjentów z Niemiec, Austrii, Włoch, Szwajcarii i Francji. Wszystkim osobom, w uzupełnieniu terapii konwencjonalnej podano w zastrzykach aktywne substancje z ostropestu plamistego. Doktor Vogel z zachwytem oceniał efekty eksperymentalnej kuracji jako zdumiewające i spektakularne. Wskaźnik umieralności osób, które uległy zatruciu muchomorami, wynosi zwykle 30 do 40%. Ostropest plamisty zredukował liczbę ofiar do zera. Żaden z pacjentów nie umarł, mimo, że ofiary zatrucia najczęściej zaczynają być leczone dwa do trzech dni po spożyciu trujących grzybów. Oznacza to, że ostropest wpływa na cyrkulację trucizn w komórkach wątroby, chroni je przed dalszymi uszkodzeniami i regeneruje komórki już uszkodzone.

 

Artykuł pochodzi ze strony: www.nowotwor.com