Różne


Zielona kawa w odchudzaniu
Różne

Ekstrakt z zielonej kawy uzyskiwany jest z zielonych nasion kawy arabskiej. Jest to jeden ze składników preparatów na utratę wagi, który zyskuje coraz większą uwagę. Nie jest to przypadek, kawa zielona jest korzystna dla zdrowia, szczegolnie pomocna przy odchudzaniu.

Jak to działa?

Kawa zielona zawiera polifenole, wliczając w to kwas chlorogenowy, który jest antyoksydantem zwalczającym szkodliwe działanie wolnych rodników. Badania ukazały, że kwas chlorogenowy zawarty w zielonej kawie działa przeciwnadciśnieniowo u szczurów i ludzi, co sprzyja utrzymaniu normalnego ciśnienia.

 
Glutaminian sodu - nie taki całkiem zły
Różne

ZASTOSOWANIE:

  • Glutaminian sodu (czyli E621) należy do grupy „wzmacniaczy smaku” i dodawany do produktów upodabnia ich smak do produktów naturalnych oraz intensyfikuje smak nadając mu wyrazistości. Smak ten jest na tyle oryginalny iż jest niepodobny do żadnego z czterech znanych człowiekowi smaków – a więc słodkiego, słonego, kwaśnego i gorzkiego. Uznany więc został za piąty smak nazywany umami (z jap. smakowity).

  • W glutaminian sodu w szczególności są bogate wszelkie wysokoprzetworzone produkty typu instant zawierające znaczne ilości dodatków smakowych i aromatów takie jak proszkowane potrawy i mieszanki przyprawowe. Do tej grupy zalicza się gorące kubki, chińskie zupki, sosy instant, zupy w proszku, gotowe dania w słoikach, konserwy mięsne, wędliny, pasztety, chińskie sosy sojowe, rybne, a także gotowe mieszanki przypraw, jak np. przyprawa do kebabu, gyrosa, do kurczaka, gulaszu, flaków

  • Glutaminian pełni także funkcję neurotransmitera w mózgu człowieka

 
Zastosowania olejku CBD
Różne

Dla kogoś nie zaznajomionego z tematem może być trudne do zrozumienia, jaka jest różnica między różnymi produktami pozyskiwanymi z marihuany czy konopi. Dla takiej osoby z pewnością nie jest łatwe rozróżnienie między olejkiem konopnym CBD, a takim samym produktem pozyskiwanym z medycznej marihuany. W końcu źródło jest to samo?

I tak i nie. Rzeczywiście, roślina jest ta sama, jednak w zależności od rodzaju oleju, pozyskuje się go z innych partii rośliny. Stąd różnice w działaniu i charakterystyce.  

 

 
HMB - hamuje katabolizm mięśni
Różne

HMB (hydroxymethylbutyrate) jest metabolitem leucyny, będącą aminokwasem, który spełnia kluczową rolę w metabolizmie białek. W rzeczywistości, HMB zostało uznane za aktywną formę leucyny. HMB znaleźć można w niedużych ilościach w jedzeniu wysokobiałkowym, takim jak ryby i mleko. W zależności od całkowitego spożycia białka i leucyny, produkcja HMB w organizmie wynosi około 1/4-1 gram dziennie.

Są pewne dowody na to, że HMB redukuje katabolizm mięśni i może chronić przed ich uszkodzeniem. NASA oceniło HMB jako zdrowy składnik diety przeciwdziałąjący zanikowi mięśni związanemu z długim lotem kosmicznym (to się nazywa stresująca sytuacja!).

 
Orzechy piorące
Różne

Orzechy piorące

Czy zastanawiała(e)ś się kiedyś nad naturalną alternatywą dla proszku do prania albo mydła? Orzechy piorące są właśnie tym! Przyjazne dla środowiska i biodegradowalne.

Skorupki orzechów piorących są ekonomiczną alternatywą dla proszków, a twoje pranie będzie dzięki nim świeże, czyste i miękkie (bez potrzeby stosowania zmiękczaczy).
Ponieważ są naturalne i pozbawione środków chemicznych, są przyjazne dla twojej skóry i odzieży. Idealne do skóry wrażliwej i alergicznej.
To absolutną światowa nowość! Proszek do prania to już przeszłość!

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2