Główna Artykuły Zioła Andyjskie Guarana, nowe odkrycie
Guarana, nowe odkrycie
Zioła Andyjskie
Rośnie w Ameryce południowej, a jej nazwa pochodzi od plemienia GUARANI zamieszkującego obszar Brazylii. Roślina ta odgrywa w ich kulturze istotną rolę, ponieważ uważana jest za lekarstwo jelitowe i sposób na odzyskanie pełni sił Rośnie w Ameryce południowej, a jej nazwa pochodzi od plemienia GUARANI zamieszkującego obszar Brazylii. Roślina ta odgrywa w ich kulturze istotną rolę, ponieważ uważana jest za lekarstwo jelitowe i sposób na odzyskanie pełni sił. Guarana daje lepszą kondycję i poprawia samopoczucie.

Jest znana i wykorzystywana od wieków, działa orzeźwiająco, a dzięki wysokiej koncentracji kofeiny ( ok. 4 % ), dostrzeżono jej pozytywne działanie również współcześnie. Uważa się że guarana to najsilniejszy , naturalnie występujący środek spożywczy zawierający kofeinę, dlatego jest doceniana na wielu rynkach przez producentów zarówno medykamentów, jak i artykułów spożywczych. Połączenie kofeiny z guaraną stanowi najlepsze rozwiązanie dla ludzi aktywnych, dbających o własną kondycję, ponieważ kofeina działa natychmiast, a guarana podtrzymuje dalsze jej działanie.

Ponadto roślina ta podwyższa wytrzymałość, dzięki czemu można dłużej ćwiczyć i spalić więcej tłuszczu. Istotnym jest fakt, iż Amerykańskie Biuro ds. Kontroli Artykułów Spożywczych i Lekarstw (FDA), zakwalifikowało guaranę do grupy substancji skutecznych, bezpiecznych i nie uzależniających, które potrafią w organizmie ludzkim obudzić bez skutków ubocznych energię. Guarana jest przydatna przy wysiłkach krótkich i beztlenowych. Po długich i wyczerpujących treningach, zwiększa energię i oszczędza glikogen w wątrobie i mięśniach, dzięki spalaniu tkanki tłuszczowej. W czasie stosowania diety, hamuje uczucie głodu, a po typowym wysiłku fizycznym, przyśpiesza regenerację mięśni i wspomaga efektywność oraz wydajność podczas kolejnych ćwiczeń. Dodatkowo ulepsza czujność psychiczną i wzmaga odporność.

Guarana jest doskonałym rozwiązaniem dla kobiet aktywnych, będących na diecie i regularnie poddających swój organizm wysiłkom psycho-fizycznym.