Główna Zioła od A do Z Róża Jerychońska
Zioła od A do Z arrow Róża Jerychońska
Rhodiola 50gSarsaparilla 100g

Róża JerychońskaFantastyczny prezent i ozdoba. Róża z Jerycho potrafi się całkowicie rozwinąć w ciągu kilku godzin!

Róża jerychońska pochodzi z Ziemi Świętej, jest rośliną legendarną, o której snuto wiele opowieści. Jedna z nich mówi, iż Najświętsza Maria Panna w czasie ucieczki z Nazaretu do Egiptu przejeżdżała przez wzgórza miasta Jerycho i mimo, że nie była to pora deszczowa, zaschnięte podobne do burzanu kłębki róży na Jej widok rozkwitły i zazieleniły się. Wtedy Matka Boska naznaczyła je znakiem krzyża i obdarowała życiem wiecznym, jak również właściwościami uzdrawiającymi.

Róża Jerychońska potrafi przeżyć wiele miesięcy bez wody światła, by w ciągu kilku godzin dostępu do wody rozwinąć się i rozkwitnąć.

W takim stanie oczyszcza powietrze pomieszczeń w których rozkwita. Znakomicie usuwa zapach dymu tytoniowego. Woda, której ta róża się rozwija świetnie nadaje się do kąpieli i celów kosmetycznych, aby powstrzymać starzenie się.

Powyższe zdjęcia prezentują szybki rozwój Róży Jerychońskiej. Cały proces trwa raptem kilka godzin!

Uprawa

Żeby podziwiać ten mały cud rozkwitania wystarczy zalać różę wodą w miseczce tak,aby jej korzeń był zanurzony.Roślinę nie trzeba nawet sadzić. Po zalaniu ciepłą lub zimną wodą (koniecznie przegotowaną!) róża ta zacznie rozwijać się po około 90 minutach. Natomiast przy wrzątku ten proces trwa nawet tylko 50 minut. Róża lubi dużo światła, czasem dopiero po powtórnym zasuszeniu i namoczeniu, w drugim cyklu, staje się jeszcze bardziej zielona. Przez tydzień można pozostawić ją w wodzie, potem potrzebuje minimum 1 tydzień suszy. Wtedy zwija się ponownie w kłębek. Cykl można powtórzyć dowolną ilość razy. Róża jest tak trwała, że nawet nasze wnuczęta będą się nią jeszcze cieszyć.

Ale to nie koniec!

Dostępna tylko u nas róża jerychońska świetnie nadaje się także do uprawy!
Kapitalnie wygląda ona posadzona w doniczce, gdy się pięknie rozłoży i zazieleni. Prawdziwy cud natury! W sezonie letnim można różę wysadzić do ogrodu. Będzie stanowiła znakomite tło o barwie głębokiej zieleni, podkreślając urode innych kwiatów. W gruncie lub w doniczce Róża Jerycho potrafi przybrać bardzo fantazyjny wygląd.

Na dodatek wierzy się, że ta rzadka roślina sprowadza szczęście i pokój do domu. Symbolizuje Narodziny, Śmierć i Zmartwychwstanie, dlatego święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy to idealna okazja, by dać róży rozkwitnąć.

Gdzie kupić?

https://www.magicznyogrod.pl/roza_jerychonska.htmlKomentarze klientów:

Nikt jeszcze nie komentował tego produktu.
Aby napisać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Energia, motywacja (17)

Uspokojenie, relaks (6)

Odporność (19)

Odchudzanie, oczyszczanie (18)

Przewód pokarmowy (16)

Układ oddechowy (2)

Choroba nowotworowa (6)

Serce, układ krążenia (9)

Stawy, reumatyzm (2)

Dla mężczyzn (7)

Dla kobiet (6)

Dla sportowców (3)